Přírodní kosmetika

Tělová másla a krémy

Pokožku je třeba pravidelně nejen umývat, ale také o ni pečovat. Důkladná hydratace je základem péče a předchází stárnutí pokožky. Jedině s pravidelnou péčí, hydratací a regenerací může být totiž vaše kůže vláčná, jemná, hebká a především krásná.

Tělový peeling pro zdravou pokožku

Toužíte po jemné hebké pokožce, která je zdravá a vyživená? Chcete pleť zpevnit a dodat jí pružnost? Pak právě pro vás tu je tělový peeling! Tahle směs krystalků soli, cukru či drti z ovocných pecek, rostlinný olejů a másel dodá pokožce nejenom krásný pěstěný vzhled, ale také jí zjemní, odstraní suché pleťové buňky a zrohovatělou kůži a zlepší prokrvení pokožky.

Tonizace pleti

Ať máte pleť mastnou či citlivou, tonizace je jedním z kroků péče o pleť, na který by se v žádném případě nemělo zapomínat. Tonikum pokožku posílí, zjemní její reliéf, barevně sjednotí, zklidní a připraví ji na následný pečující krém či pleťový olej. Nespornou výhodou tonika je jeho schopnost lehce stáhnout pleťové póry a tím je ochránit před nečistotami z vnějšího okolí, ať už se jedná o make-up a líčidla nebo prach a smog. Póry jsou vůči nečistotám odolnější a tak méně náchylné ke vzniku zánětů, podráždění, pupínků, nedokonalostí,...

Zelený jíl

Zelený jíl je velice oblíbenou složkou přírodní kosmetiky, hlavně v pleťových maskách, ale také krémech, zábalech i vlasových šamponech. Jíl má totiž jednu skvělou vlastnost, a to vázat na sebe škodlivé látky, nečistoty i přebytečný kožní maz a přitom pokožku nepodráždit a nevysušit. Má léčebné účinky nejenom na mastnou pokožku a akné, ale také pomáhá při ekzémech, dermatitidě a dalších kožních onemocněních, pečuje o jemné mastící se vlasy s lupy,... Využití čistého zeleného jílu je opravdu široké.