Péče o pokožku

Jak na celulitidu

Celulitida je estetický vzhled kůže, která díky nahromaděným tukovým buňkám vypadá jako povrch pomeranče. Je hrbolatá, má nerovný povrch a je povolená. V češtině se celulitidě velmi trefně říká pomerančová pokožka.

Rostlinné oleje v kosmetice

Obyčejný rostlinný olej nahradí svými výživnými účinky bez problémů i drahý tělový krém, který koupíte v drogérii nebo parfumérii. Olej totiž hydratuje, vyživuje, zvláčňuje a zjemňuje i namáhanou suchou pokožku. Vybírat můžete z mnoha druhů olejů s různými účinky.

Tělová másla a krémy

Pokožku je třeba pravidelně nejen umývat, ale také o ni pečovat. Důkladná hydratace je základem péče a předchází stárnutí pokožky. Jedině s pravidelnou péčí, hydratací a regenerací může být totiž vaše kůže vláčná, jemná, hebká a především krásná.

Tělový peeling pro zdravou pokožku

Toužíte po jemné hebké pokožce, která je zdravá a vyživená? Chcete pleť zpevnit a dodat jí pružnost? Pak právě pro vás tu je tělový peeling! Tahle směs krystalků soli, cukru či drti z ovocných pecek, rostlinný olejů a másel dodá pokožce nejenom krásný pěstěný vzhled, ale také jí zjemní, odstraní suché pleťové buňky a zrohovatělou kůži a zlepší prokrvení pokožky.

Zelený jíl

Zelený jíl je velice oblíbenou složkou přírodní kosmetiky, hlavně v pleťových maskách, ale také krémech, zábalech i vlasových šamponech. Jíl má totiž jednu skvělou vlastnost, a to vázat na sebe škodlivé látky, nečistoty i přebytečný kožní maz a přitom pokožku nepodráždit a nevysušit. Má léčebné účinky nejenom na mastnou pokožku a akné, ale také pomáhá při ekzémech, dermatitidě a dalších kožních onemocněních, pečuje o jemné mastící se vlasy s lupy,... Využití čistého zeleného jílu je opravdu široké.