Jak na celulitidu

Jak na celulitidu

Celulitida je estetický vzhled kůže, která díky nahromaděným tukovým buňkám vypadá jako povrch pomeranče. Je hrbolatá, má nerovný povrch a je povolená. V češtině se celulitidě velmi trefně říká pomerančová pokožka.

Celulitida trápí více ženy. Je to dáno způsobem ukládání tuku, zatímco muži tloustnou více do břicha, tak ženám se ukládá tuk i na stehnech a zadečku, kde se celulitida nejčastěji objevuje.

Celulitida trápí ženy s větším podílem podkožního tuku, ale neomezuje se pouze na ty tlustší z nás. I hubenou dívku může celulitida na stehnech nebo zadečku potrápit. Celulitida je často dědičná a záleží na vrozených dispozicích, celulitida tak trápí i velmi hubené lidi, zatímco některé z nás i s velkým podílem podkožního tuku v problematických partiích celulitidu neznají.

Natura Siberica Hustý sibiřský bílý olej na tělo 200 ml

Natura Siberica Hustý sibiřský bílý olej na tělo 200 ml

Přírodní složení masážního tělového másla je ideální pro péči o problematické partie. Obsahuje oleje z osmi sibiřských bylin a rostlin, které zpevňují pokožku a zlepšují krevní oběh.

Saloos Sprchový olej celulinie 125 ml

Saloos Sprchový olej celulinie 125 ml

Sprchový olej obsahuje přírodní rostlinné oleje, které pečují a vyživují i velmi suchou pokožku. Zatímco přidané esenciální oleje působí na pokožku s celulitidou, vyhlazují ji a zpevňují.

Santaverde Zpevňující gel na celulitidu 100 ml

Santaverde Zpevňující gel na celulitidu 100 ml

Zpevňující detoxikační gel se rychle vsakuje a pomáhá eliminovat vzhled pomerančové kůže. Obsahuje kofein, výtažky z břečťanu a rozmarýnu, které navrací pokožce elasticitu a zpevňují.

Co je dobré o celulitidě vědět?

Je dědičná. Je možné, že pokud vás trápí celulitida, tak i vaše matka nebo babička na celulitidu a hrbolatou pokožku trpěla.

Je daná z velké části geneticky. Hodně záleží na tom, zda máte genetické dispozice k vytvoření celulitidy. Pro některé z nás tak může být mnohem těžší se celulitidy efektivně zbavit než pro jiné.

Celulitidu není možné vyřešit trvale. Neexistuje žádný zázračný krém nebo pilulka, která by vás celulitidy natrvalo zbavilo.

Celulitidu je nutné řešit změnou životního stylu. Zdravá strava, dostatečný pohyb a důsledný pitný režim dokáží výskyt hrbolaté kůže omezit, a celulitidu tak odstranit. Kdykoliv se ale může vrátit, pokud polevíte ve cvičení nebo přestanete hlídat svůj jídelníček.

Celulitida je pouze estetický problém. Může sice signalizovat například problém s lymfatickým systémem, ale jde spíš pouze o vzhled kůže, než o závažný zdravotní problém.

Spousta mužů celulitidu nevidí. Muži často ani neví, jak celulitida vypadá, a rozhodně si partnerku nevybírají podle vzhledu pokožky.

Mádara Zpevňující tělový olej 200 ml

Mádara Zpevňující tělový olej 200 ml

Zpevňující olej svým přírodním složením působí na pokožku s celulitidou. Vyživuje a zvyšuje elasticitu pokožky, je vhodný i jako prevence proti vzniku strijí. Detoxikuje, hydratuje a promašťuje.

Nobilis Tilia Tělový a masážní olej Celulitida 200 ml

Nobilis Tilia Tělový a masážní olej Celulitida 200 ml

Tělový masážní olej tonizuje a posiluje pokožku, zvyšuje její elasticitu, vyživuje, zjemňuje a chrání před dehydratací. Účinný mix esenciálních a rostlinných olejů pozitivně působí na celulitidu.

Naturado Rostlinný bio olej se zeleným čajem 50 ml

Naturado Rostlinný bio olej se zeleným čajem 50 ml

Tělový masážní olej obsahuje výtažky ze zeleného čaje. Ty působí antioxidačně a mají vysoký obsah kofeinu, který přirozeně zrychluje spalování tuků, zpevňuje pokožku a vypíná ji.

Jak na celulitidu

Kosmetika na celulitidu

Je nutné říct, že kosmetika slouží pouze jako podpůrný prostředek proti celulitidě. Určitě nečekejte žádné zázraky. Ale zase nemusíte kosmetiku ani hromadně zavrhovat, protože masážní gely nebo krémy můžou vaši cestu za hladkou pokožku usnadnit.

Co kosmetika umí?

Oleje usnadní masáž pokožky, tak dokáží nastartovat lymfatický systém a působí proti celulitidě. Existují dokonce speciální masážní oleje, které obsahem esenciálních olejů přispívají k vyplavování toxinů a usnadňují proudění lymfy v těle. Důkladná masáž také pomáhá rovnoměrnému usazování tuků a omezuje tvorbu nevzhledných tukových hrbolků pod kůží.

Prohřeje pokožku a tak usnadňuje odbourávání tuků. Zahřívací gely aplikované na pokožku prohřívají i spodní vrstvy kůže, a tak podporují odbourávání tuků. Tyto prohřívací gely nebo masky je vhodné aplikovat například před cvičením, podpoří se tak jejich účinek. Nebo je zkuste aplikovat na pokožku a poté si dopřát teplý zábal, který zvýší prohřátí pokožky.

Krémy a gely dokáží zpevnit pokožku. U lehké celulitidy stačí pokožku jenom jemně napnout, tak se vyhladí a zamaskují nevzhledné pomerančové ďolíčky. Krémy dokáži hydratovat a zjemnit pokožku, zatímco rychle vsakující se gely mají většinou napínací efekt. Ten se zvyšuje pravidelným používáním gelu.

Saloos Masážní olej celulinie 50 ml

Saloos Masážní olej celulinie 50 ml

Masážní olej je vhodný pro péči o problematická místa. Obsah rostlinných olejů pečuje o kůži, zatímco speciální mix esenciálních olejů působí proti celulitidě, vyhlazuje, tonizuje a odvodňuje.

Natura Siberica Sibiřský bahenní zábal na tělo 370 ml

Natura Siberica Sibiřský bahenní zábal na tělo 370 ml

Speciální bahenní zábal pomáhá eliminovat projevy celulitidy v problematických partiích. Zábal detoxikuje, zlepšuje metabolismus a zvyšuje odbourávání tuků. Pokožka je hladší a jemnější.

Hloubková hygiena kůže Litofyto-sůl formule 4, při celulitidě 450 g

Hloubková hygiena kůže Litofyto-sůl formule 4, při celulitidě 450 g

Litofyto sůl poslouží ke koupelím i speciálním zábalům proti celulitidě. Detoxikuje a napomáhá stimulovat lymfatický systém, přispívá k odbourávání tuků a je vhodná i pro domácí použití.

Proticelulitidní dieta

Zdravá strava je základem péče o pokožku a boje proti celulitidě. Pokud zhubnete, tak tím, že omezíte tukové buňky v těle, tak omezíte i výskyt pomerančové kůže, která vzniká shlukování tuku pod pokožkou. Musíte proto omezit podkožní tuk. Základem úspěšného boje je také dodržování pitného režimu a zdravý pohyb. Proti celulitidě pomáhají výpady, dřepy, chůze do schodů, jízda na kole nebo horské tůry.

Mezi nejvhodnější potraviny patří ty s vysokým obsahem vody, které podpoří pitný režim. Dále pak jsou velmi vhodné potraviny s vysokým podílem vlákniny, která zasytí a podpoří spalování. Do jídelníčku tak zařaďte velké množství zeleniny a ovoce, například salátovou okurku, špenát, citrusy, avokádo a banány. Maso vybírejte libové, krutí nebo kuřecí, velmi vhodná je konzumace ryb. Skvělé jsou i luštěniny, fazole, čočka nebo sója a tofu, vyzkoušet můžete i ovesné vločky. Ideální je jídlo s vysokým obsahem bílkovin, vitaminu C a zinku, doplněné dostatečným pitným režimem.

Naopak se vyhýbejte potravinám s vysokým obsahem cukru a tuků. Slaďte sirupy nebo medem, do jídelničku zařaďte třtinový cukr a melasu místo obyčejného bílého cukru. Pečivo konzumujte spíše celozrnné, bílá mouka přispívá k ukládání podkožních tuků. Místo čokolády si raději dopřejte malou hrst oříšků nebo jablko. Stejně tak i sušené ovoce je k večernímu posezení u televize lepší než brambůrky.

Nástroje Zdraví Chlorella plus Spirulina bio

Nástroje Zdraví Chlorella plus Spirulina bio

Spojení sladkovodní a mořské řasy přináší speciální účinný mix doplňků stravy. Kromě jiného omezuje chuť na sladké, pomáhá bojovat proti přejídání a zvyšuje pocit plného žaludku.

Nástroje Zdraví Mladá pšenice bio 200 g

Nástroje Zdraví Mladá pšenice bio 200 g

Mladá pšenice působí pozitivně na trávicí trakt a zvyšuje spalování tuků. Je tak důležitým potravinovým doplňkem, je vhodná při redukčních dietách a napomáhá spalování tuků.

Nástroje Zdraví Mladý ječmen bio 200 g

Nástroje Zdraví Mladý ječmen bio 200 g

Mladý ječmen dodává tělu velké množství cenných minerálů a dalších živin. Mimo jiné je velmi vhodný při redukčních dietách, zvyšuje totiž pocit plného žaludku a pomáhá zahnat hlad.

Anticelulitidní režim

Pokud chcete s celulitidou opravdu zatočit od podlahy, tak kromě pravidelného cvičení, správného pitného režimu a zdravé stravy, můžete do svého denního programu zařadit i speciální kosmetickou péči proti celulitidě:

  • Pokud pravidelně cvičíte, tak využijte schopnosti zahřívacích gelů. Namažte tímto gelem problematické partie před cvičením, zvýšíte tak účinek cvičení a podpoříte spalování tuků.
  • Vyzkoušet můžete i účinky speciálních zábalů a masek proti celulitidě. Ty buďto podporují prokrvení pokožky a odbourávání tuků, nebo fungují jako speciální péče na zpevnění a zvýšení elasticity pokožky.
  • Místo obyčejného sprchového gelu si do koupelny přizvěte speciálního proticelulitidního pomocníka. Sprchové gely a oleje obsahují účinné éterické esence, které působí proti celulitidě, tonizují a zpevňují pokožku.
  • Ještě lépe bude, pokud sprchový gel úplně nahradíte sprchovým či tělovým peelingem. Mechanický peeling problematických partií prokrví pokožku a napomáhá odbourávání tuků. Navíc pokožku připraví na následnou anticelulitidní masáž.
  • Střídejte během sprchy teplou a studenou vodu. Zatímco teplá působí na tukové buňky, které se tak lépe rozkládají, studená voda tonizuje pokožku a podporuje spalování podkožních tukových buněk. Střídavý proud vody navíc posiluje a zpevňuje pokožku.
  • Proti celulitidě skvěle funguje i obyčejná sauna. Ta přispívá totiž k lepšímu lymfatickému systému, odplavuje z těla škodliviny a detoxikuje. Teplo pomáhá odbourávat tuky, zatímco studená voda zpevňuje.
  • Masírujte problematická místa alespoň jednou denně. Na pomoc si vezměte speciální anticelulitidní masážní oleje a poté jemnými krouživými pohyby postupujte ve směru od středu těla, tedy na stehnech směrem od zadečku dolů.
  • Pořiďte si zpevňující gel. Kromě olejových masáží můžete vyzkoušet i zpevňující přírodní gely. Ty se většinou okamžitě vstřebávají, napínají a vyhlazují pokožku a podporují spalování podkožních tuků.
  • V kosmetice proti celulitidě hledejte účinné ingredience. Kofein, esenciální oleje z levandule, grepu, rozmarýnu nebo šalvěje napomáhají pokožce k hladšímu a jemnějšímu vzhledu.
Natura Siberica Hustý masážní olej na tělo 370 ml

Natura Siberica Hustý masážní olej na tělo 370 ml

Masážní olej pomáhá odplavovat toxiny z těla a rozproudit lymfatický systém. Stimuluje cirkulaci krve, přispívá k odbourávání tukových buněk, zpevňuje a navíc hydratuje a vyživuje.

Ceano Cosmetics Tělový peeling se solí prevence celulitidy 300 g

Ceano Cosmetics Tělový peeling se solí prevence celulitidy 300 g

Tělový peeling s kávou obsahuje velké množství kofeinu, který stimuluje spalování tuků a napomáhá odplavování škodlivin z těla. Odstraňuje odumřelé buňky a zanechává pokožku jemnou a hebkou.

Argital Zeštíhlující krém na celulitidu Florange 200 ml

Argital Zeštíhlující krém na celulitidu Florange 200 ml

Zeštíhlující krém navrací pokožce elasticitu a posiluje ji v problematických partiích. Pravidelná masáž podpoří krevní oběh a také zlepšuje lymfatický systém a odplavování nečistot z těla.