Tělová másla a krémy

Tělová másla a krémy

Pokožku je třeba pravidelně nejen umývat, ale také o ni pečovat. Důkladná hydratace je základem péče a předchází stárnutí pokožky. Jedině s pravidelnou péčí, hydratací a regenerací může být totiž vaše kůže vláčná, jemná, hebká a především krásná.

Tělové krémy a másla nabývajív dnešní době na důležitosti. Nepříznivé životní prostředí, stres, smog, sluneční záření a další vlivy totiž poškozují a vysušují pokožku. Stejně tak i chemická kosmetika, především mýdla, sprchové gely se sulfáty a paradoxně i některé tělové krémy s vysokým obsahem alkoholu. To vše vysušuje a poškozuje pokožku, narušuje její rovnováhu a ubírá jí na kráse.

Pravidelná přírodní péče plná rostlinných olejů, přírodních másel a dalších výživných složek dokáže ovšem pokožce navrátit vnitřní rovnováhu a krásu. Jemným pohlazením se přírodní ingredience vstřebávají do kůže, přináší úlevu a výživu a hloubkově hydratují.

Co v tělové péči s přírodním složením nenajdete:

 • parabeny a chemické konzervanty
 • umělé parfemace a barviva
 • parafín
 • minerální olej a další deriváty ropy
 • silikony

O vaši pokožku se ale postarají:

 • přírodní másla
 • rostlinné oleje
 • květinové výtažky
 • bylinné extrakty
 • esenciální oleje
Sportique Masážní bambucké máslo 75 ml

Sportique Masážní bambucké máslo 75 ml

Máte chuť na masáž? Což takto masážní bambucké máslo od Sportique, které pokožku hojí a chrání? Obsahuje bambucké máslo, rostlinné a esenciální oleje, které prokrvují pokožku, pečují a hydratují.

Desert Essence Tělový krém bambucké máslo 177 ml

Desert Essence Tělový krém bambucké máslo 177 ml

Bambucké máslo. Co víc si přát? Je výživné a regenerační. Je přesně tím, co vaše suchá a namáhaná pokožka potřebuje. Pro dokonale krásnou a jemnou pokožku vyzkoušejte Desert Essence.

Evolve Tělový krém 200 ml

Evolve Tělový krém 200 ml

Aloe vera, mandlový olej a bambucké máslo. Co víc si pro krásnou a jemnou pokožku přát? Ale Evolve nabídne víc... vzácný olej Sacha Inci až ze starodávného Peru. Protože víc je líp.

Tělová másla a krémy

Čistá 100% přírodní másla

Pokud toužíte po té nejlepší a nejčistší přírodní péči o pokožku celého těla, tak určitě nesáhnete vedle s některým z čistých přírodních másel. V dnešní době jsou velmi dobře dostupná čistá přírodní másla, která regenerují, hydratují a vyživují i velmi suchou pokožku. A navíc jsou ověřená staletými tradicemi používání.

Bambucké máslo pochází z Afriky a je získáváno z ořechů shea. V Africe patří mezi multifunkčního pomocníka. Používá se na vaření, při péči o pokožku nebo vlasy. Bambucké máslo přirozeně obsahuje ochranný faktor proti slunci, je vhodné i pro citlivou pokožku, u které podporuje regeneraci. Tradičně bylo používáno i pro novorozence, poskytuje totiž jemnou přírodní péči, chrání proti nepříznivým vlivům okolí i proti slunečnímu záření.

Kakaové máslo vzniká z kakaových bobů a patří mezi nejstabilnější a proti žluknutí nejodolnější přírodní tuky. Pochází z oblasti Brazílie a tradičně se používá především na vaření a přípravu čokolád. Ale i jako kosmetické máslo prokáže vaší pleti velkou službu. Má sice velmi hutnou konzistenci a obtížněji se s ním manipuluje, ale poskytuje pokožce výživu a regeneraci, chrání ji proti stárnutí, protože obsahuje velké množství antioxidantů, a navíc naprosto úžasně voní.

Makadamiové máslo je původem z Austrálie. Získává se z makadamiových oříšků, které patří mezi jedny z nejtučnějších ořechů. Toto máslo je tak velmi výživné a vhodné i pro suchou pokožku. Revitalizuje, podporuje regeneraci a oživuje suchou a mdlou pokožku. Konzistencí je velmi hutné a mastné, ale rychle se vstřebává a poskytuje kůži odpovídající výživu.

Delibutus Konopné máslo Pomeranč 50 ml

Delibutus Konopné máslo Pomeranč 50 ml

Jednoduché. Vezmeme trošku bambuckého másla, přidáme konopný olej, protože regenerace je důležitá, zjemníme mandlovým a jojobovým olejem a završíme troškou vůně. Říká se tomu dokonalost.

Lavera Tělové máslo Makadamiový ořech & Mučenka, Body Spa 150 ml

Lavera Tělové máslo Makadamiový ořech & Mučenka, Body Spa 150 ml

Víte proč je makadamiový olej skvělý? Protože vyživuje, regeneruje a dokonale se postará i o velmi suchou pokožku. Navíc spolu s bambuckým a kakaovým máslem tvoří nepřekonatelnou trojku.

Pure Fiji Obličejové a tělové máslo, ananas 59 ml

Pure Fiji Obličejové a tělové máslo, ananas 59 ml

Dokonalost existuje... v exotickém mixu kokosového oleje, makadamiového oleje, výtažků z oříšků a exotických květin. Protože jemná pokožka a nebeská vůně nemusí být jenom snem.

Krém nebo máslo?

Dnešní přírodní kosmetika už nabízí různé konzistence péče o tělo. Od lehkých a rychle se vstřebávajících gelů přes jemné a odlehčené krémy až po hutná a extra výživná másla. Vaší pokožce tak můžete dopřát maximální péči přírodních surovin, ale formu péče si můžete vybrat podle svých preferencí.

Kosmetická pečující másla jsou většinou vytvořena z hutných přírodních másel, jako je bambucké a kakaové. Především bambucké máslo získává v posledních letech zaslouženou pozornost a je využíváno stále více při péči o pokožku. Pokud produkt obsahuje i kakaové máslo, můžete si být jisté, že své pokožce dopřejte opravdu maximální výživnou a hutnou péči.

Tělová másla a krémy

Pokud ale máte raději jemnější konzistence, které se snadno roztírají a rychle vsakují, tak vybírejte spíše mezi tělovými krémy s přírodním složením. Tyto obsahují i další přírodní složky, jako je Aloe vera gel, rostlinný glycerin nebo vodu, takže výsledná konzistence je odlehčenější a více se blíží běžným chemickým krémům.

Ušlehejte si vlastní máslo

Připravit si domácí tělové máslo je jednoduché. Potřebujete jenom několik základních surovin dle vlastního výběru, esenciální oleje pro vůni a ruční šlehač.

 • Šlehané tělové máslo kombinuje dvě hlavní složky, tuhá přírodní másla a tekuté rostlinné oleje. Tělové máslo se díky přítomnosti olejů snáze nanáší a vsakuje, ale stále si zachovává hutnost a výživné vlastnosti.
 • Kombinujte bambucké a kakaové máslo v poměru 1:1. Dejte do vodní lázně, aby se obě másla rozpustila.
 • Přidejte ještě jeden díl kokosového oleje a jeden díl libovolného rostlinného oleje, skvěle funguje olivový, pro suchou pokožku zvolte arganový nebo mandlový, pro lehčí konzistenci výsledného tělového másla přidejte jeden díl hroznového oleje, který patří mezi nejlehčí a nejrychleji se vsakující rostlinné oleje.
 • Nechte vše rozpustit a řádně promíchejte.
 • Směs nechte zchladnout a poté vmíchejte asi 10 - 20 kapek vybraného esenciálního oleje, přidejte několik kapek vitaminu E pro konzervaci.
 • Nechte mírně zatuhnout, bude to trvat docela dlouho, misku můžete schovat i na chvíli do ledničky.
 • Když hmota není ještě zcela tuhá, ale už je pevná a její konzistence se blíží zhruba změklému máslu, vezměte ruční šlehač a během několika minut hmotu vyšlehejte do nadýchaných obláčků.
 • Přendejte vše do nádobek a skladujte v chladném a suchém místě.

Výhody domácího tělového másla jsou veliké. Víte, co přesně na sebe mažete, a konzistenci másla si můžete upravit podle momentálních preferencí. Pro hutnější přidejte některé z přírodních másel, pro lehčí konzistenci můžete přidat více rostlinných olejů nebo Aloe vera gelu. Pokaždé si můžete vyrobit jinou vůni, stačí mít doma jenom pořádnou zásobu esenciálních olejů, které navíc můžete mezi sebou i kombinovat. A pokud máte citlivou, ekzematickou nebo podrážděnou pokožku, můžete esenciální olej rovnou vynechat, přičemž si jste jistí, že vaše pokožka dostává maximální čistě přírodní péči.

Tropicai Kokosový olej panenský 340 ml

Tropicai Kokosový olej panenský 340 ml

Kokosový olej. Co na něm nemilovat? Voní jako exotický den pod rozžhaveným sluncem. Roztírá se jako sen. Vyživuje a regeneruje. Pro pokožku tak jemnou, že se nebudete chtít oblékat.

Saloos Balzám bio karité Bambucké máslo 250 ml

Saloos Balzám bio karité Bambucké máslo 250 ml

Bambucké máslo tak jemné a hladké, že pohladí pokožku. Tak hutné, že ochrání před nepříznivými vlivy. Tak výživné, že podpoří regeneraci jako žádné jiné. Když máslo, tak bambucké.

Jason Tělové mléko kakaové máslo 237 ml

Jason Tělové mléko kakaové máslo 237 ml

Kakaové máslo je pro všechny milovníky čokolády. Voní sladce jako pravá čokoláda, hydratuje svou přírodní silou a podporuje regeneraci pokožky. Ta bude pružná a sametově hebká.