Přírodní barvy na vlasy

Přírodní barvy na vlasy

Přírodní barvy na vlasy jsou šetrné barvy bez obsahu chemikálií a dráždivých složek. Tyto barvy zpravidla obsahují některé z rostlinných barviv, jako je henna, indigo nebo senna. To jsou byliny, které jsou používané pro výživu, barvu a lesk vlasů už celá staletí. Vzájemným mícháním henny, indiga a senny pak dostaneme nabídku barev, kde si vybere opravdu každá z nás.

Přírodní barvy můžete koupit v sypké podobě a barvicí směs si smíchat doma samy nebo se prodávají už připravené tekuté barvy, které můžete rovnou použít. Používání přírodních barev je stále jednodušší, jsou vhodné pro domácí použití a zvládne je aplikovat každý. Jejich velkou výhodou je především šetrné složení, přírodní barvy na rozdíl od chemických alternativ nepoškozují vlasy, naopak je vyživují a dodávají jim lesk. Díky tomu jsou tyto barvy velmi vhodné i pro časté použití.

Výhody přírodních barev na vlasy

 • rostlinné barvy jsou k vlasům šetrné a během barvení nepoškozují vlasové vlákno
 • dodávají vlasům lesk a vyživují je během barvení
 • jsou vhodné i pro osoby citlivé na chemické složky
 • barví přirozeně
 • vymývají se postupně, není třeba tak často dobarvovat odrosty
 • můžete se ovšem barvit, jak často chcete, protože přírodní barvy jsou šetrné
 • přirozeně kryjí šedivé vlasy
 • nejsou jednotvárné, výsledný efekt je lehce tónovaný tón v tónu podle přirozené barvy vlasů
 • výsledný barevný odstín je velmi přirozený
Přírodní barvy na vlasy
Logona Barva na vlasy, henna přírodní červená 100 g

Logona Barva na vlasy, henna přírodní červená 100 g

Přírodní henna dodá vlasům přirozenou barvu, postará se o výživu a regeneraci. Prášková barva od Logony obsahuje také pšeničný protein, jojobový olej a směs bylin, které zpevňují a dodávají vlasům oslnivý lesk.

Ayuuri Natural Henna 500 g

Ayuuri Natural Henna 500 g

Čistá sypká henna patří k nejtradičnějším barvám na vlasy. Dodává zářivý červený odstín, posiluje vlasy a napomáhá jejich regeneraci. Čistá henna určitě není pro zbabělce, zahoďte šedivý den za hlavu a v ulicích zazáříte.

Henné Color Henna Černá, Premium Végétal 100 g

Henné Color Henna Černá, Premium Végétal 100 g

Směs henny a indiga vykouzlí zářivý černý odstín. Řada Premium Végétal obsahuje hennu a navíc i zelený čaj, který je velmi silný antioxidant a bojuje proti předčasnému stárnutí. Má ochranné a obnovující účinky.

Přírodní barvy na vlasy

Pro koho jsou přírodní barvy určené?
Pro každého, kdo:

 • chce jemně změnit barvu svých vlasů
 • se chce o své vlasy starat během barvení
 • touží po přírodní péči a oslnivém lesku
 • chce skončit s chemickým barvením a svůj přirozený odstín vlasů pouze jemně natónovat a zvýraznit

Přírodní barvy na vlasy existují v několika podobách. Tradiční formou jsou práškové barvy, které uvolňují barvivo až po smíchání s vodou. Moderní přírodní kosmetika představila i krémové přírodní barvy, které už obsahují předem namíchanou barvicí směs. Ta obsahuje jednu z tradičních barvících bylinek.

Henna pochází až ze starověkého Egypta a Blízkého východu, kde se tradičně používá pro barvení vlasů i zvýrazňování kůže a tetování. Henna má barvu ohnivě červenou a vlasy dokáže jemně natónovat červeně. Výsledný odstín vlasů ovšem závisí na vaší původní barvě vlasů. Čím častěji hennu používáte, tím výraznější odstín získáte. Henna se z vlasů postupně vymývá, při každém barvení pak znovu obaluje vlas barvou. Dodává lesk, vyživuje a posiluje vlasy.

Indigo je modrým přírodním barvivem. S indigem můžete získat nekonečně tmavou černou barvu s výraznými modrými odlesky. Nevýhodou indiga je ovšem skutečnost, že se z vlasů snadno vymývá, proto se často přidává do barvicích směsí společně s hennou, která dodává černé barvě trvanlivost.

Senna je často nazývána také jako bezbarvá henna. Senna vlasy barví velmi málo, spíše dodává jenom zlatavě medové odlesky. Barevný výsledek senny je vidět pouze na velmi světlých vlasech, kterým dodává popelavou až medově zlatou barvu. Velkou výhodou senny jsou ovšem její výživné vlastnosti, senna je doporučována jako pečující kúra pro poškozené vlasy, kterým navrací hebkost a lesk.

Henna Herb Henna egyptská 200 g

Henna Herb Henna egyptská 200 g

100% čistá henna dodá vlasům nový červený odstín a neodolatelné ohnivě zářivé odlesky. Henna navíc regeneruje vlasové vlákno, posiluje kořínky a prospívá celkovému zdraví vlasů. Při pravidelném barvení hennou budou vaše vlasy silnější, zářivější, zdravější.

Henné Color Henna Neutrální 100 g

Henné Color Henna Neutrální 100 g

Neutrální henna je přírodní maskou vhodnou pro poškozené a suché vlasy, které hloubkově regeneruje. Vlasy pěstí, regeneruje a pečuje o jejich krásu. Neutrální henna vlasy nezbarví, ale navrátí lesk, regeneruje a pečuje o namáhané i suché vlasy.

Henné Color Henna Zlatá blond 100 g

Henné Color Henna Zlatá blond 100 g

Odstín Zlatá blond obsahuje kromě henny především Cassia obovata (senna) a heřmánek, které regenerují a dodávají nazlátlé odlesky. Na tmavých vlasech má tato henna pouze regenerační účinky a nemění základní odstín vlasů. Dodává zlatavě medové odlesky.

Henna a přísady

Přírodní barvy na vlasy se snadno používají a navíc patří mezi nejvariabilnější způsoby, jak si změnit barvu vlasů. Stačí si jenom pořídit čistou práškovou hennu a trošku si pohrát s výsledným odstínem.

Do henny totiž můžete přidat celou řadu přísad, které odstín ve vlasech mírně změní:

Přírodní barvy na vlasy
 • černý čaj, káva nebo kakao dodají hnědé studené odlesky a utlumí ohnivě červenou
 • červené víno, chilli papričky nebo skořice naopak červenou v henně zvýrazní a prohloubí
 • heřmánek hennu utlumí a přidá zlaté odlesky
 • citron podpoří barvicí schopnosti henny, která tak lépe na vlasy chytá
 • Tea Tree olej má stejné účinky jako citronová šťáva
 • kopřivový čaj nebo mletá káva podporují růst vlasů, posilují kořínky a zamezují vypadávání
 • pro výživu můžete do hennové směsi přidat rostlinné oleje nebo přírodní másla
 • skvělou výživnou masku získáte i smícháním henny s tvarohem, jogurtem, vajíčkem nebo svým oblíbeným kondicionérem

Jak používat hennu?

Hennu nanášejte jako běžnou barvu na vlasy. Použijte plastové rukavice, protože jinak vám henna zbarví ruce a nehty na zeleno hnědou. Nanášejte štětcem hennu do čerstvě umytých vlasů po sekcích, poté směs pořádně zapracujte. Pokud toužíte po co nejohnivější červené, zabalte hlavu do plastové koupací čepice a ručníku a nechte hennu pracovat v teple. Pokud naopak chcete spíše hnědou, nechte hennu uschnout na volném vzduchu. Barvu můžete nechat působit několik hodin, klidně i přes noc. Maximální barvící účinky henna uvolňuje už zhruba po půl hodině až dvou hodinách, poté už o vlasy pouze pečuje. Hennu vymývejte proudem čisté vody, můžete si pomoct přírodním šamponem.

Santé Rostlinná barva na vlasy mahagon 100 g

Santé Rostlinná barva na vlasy mahagon 100 g

Složení z přírodních ingrediencí nezatěžuje vlasy, nepoškozuje je a naopak napomáhá posilovat jejich strukturu. Dokonale vyvážený mix henny a indiga dodává vlasům teplé hnědočervené odlesky.

Henné Color Henna Bordó 100 g

Henné Color Henna Bordó 100 g

Odstín Bordó je výrazně červená tmavá barva, která přirozeně světle hnědé vlasy ztmaví, zatímco tmavým vlasům dodá plastické odlesky. Prášková henna poskytne vlasům výživu, navrátí jim lesk a postará se o regeneraci během barvení.

Henna ohnivě červená 90 g

Henna ohnivě červená 90 g

Přírodní regenerační barva v ohnivě červeném odstínu je vhodná pro poškozené a suché vlasy, které hloubkově regeneruje. Zdravým vlasům vrátí život a přidá zářivý odstín barvy. Odstín Ohnivě červená je výrazná červeno zrzavá barva.