Přírodní doplňky stravy

Doplňky stravy

Dnešní svět je plný stresu a nepravidelné stravy, což oslabuje náš organismus. Chybí nám vitaminy, minerály a další důležité živiny, hlavně pokud zapomínáme na zdravou stravu a dostatečnou konzumaci ovoce a zeleniny. Chybějící látky ovšem můžeme tělu dodat vhodně zvolenými doplňky stravy.

Pokud máte pocit, že vašemu tělu něco chybí, můžete přijít do lékárny a vybrat si z velké nabídky běžně dostupných doplňků stravy. A nebo můžete vyzkoušet jejich přírodní varianty.

Proč přírodní doplňky stravy?

 • jsou snadno stravitelné
 • tělo je mnohem lépe vstřebává
 • nezatěžují trávení
 • jsou tělu přirozené
 • nemusíte polykat chemikálie
 • snadno se užívají
Přírodní doplňky stravy
Nástroje Zdraví Alfalfa bio, prášek 80 g

Nástroje Zdraví Alfalfa bio, prášek 80 g

Prášek z alfalfa podporuje regeneraci organismu, podporuje také růst svaloviny a dalších tkání. Je vhodný po fyzické a psychické zátěži. Zlepšuje trávení a je skvělý i pro detoxikační kúru.

Salva Noni Bio noni kapsle 50 kapslí

Salva Noni Bio noni kapsle 50 kapslí

Noni je označované za superpotravinu. Dodává totiž tělu vzácné živiny, jako jsou vitaminy a další aktivní složky. Noni regeneruje organismus a posiluje ho proti vnějším vlivům. Zvyšuje imunitu.

Herba Medica Shi Take

Herba Medica Shi Take

Shi-take je vhodná k celkové detoxikaci a očistě organismu. Posiluje psychiku a uvolňuje, působí proti stresu a je vhodná při fyzické a psychické zátěži. Pomáhá proti vysokému cholesterolu.

Přírodní doplňky stravy jsou přirozené pro naše tělo. Jsou vyrobené z přírodních složek, které tradičně patří do zdravých jídelníčků. Tělu dokáží dodat vitaminy, minerály a další chybějící látky v přirozené podobě. V takové formě, kterou tělo dokáže nejsnáze zpracovat a která umožní našemu organismus veškeré přírodní látky bezezbytku využít. Přírodní doplňky stravy se snadno tráví, nezatěžují naše tělo zbytečnými chemikáliemi a velmi jednoduše se používají.

Mezi přírodními doplňky můžete vybírat z mnoha druhů a forem. Koupit si můžete běžně prášky, pilulky a různé kapsle, které většinou tvoří lisované bylinky nebo plněné celulózové kapsle. Živiny ovšem tělu můžete dodat i díky přírodním šťávám, sirupům nebo čajům.

Přírodní doplňky stravy

Jakou formu vybrat?

 • kapsle a pilulky
 • šťávy a sirupy
 • sušené plody, semínka a oříšky, prášky
 • semínka a oříšky
 • prášky

Výhodou kapslí a pilulek je jejich snadné použití. Stačí si jenom vzpomenout jednou denně, doporučenou dávku kapslí zapít pořádně vodou a je hotovo. Velkou výhodou je tedy použití kdykoliv a kdekoliv, pilulky se snadno používají a bez problémů přenášejí.

Přírodní šťávy a sirupy jsou vhodné spíše pro domácí použití, pro cestování jsou nevhodné. Jejich výhodou je ale možnost rozmanitého použití. Nemusíte jenom polykat trošku sirupu ze lžičky, ale můžete ho přidat i do ranních kaší nebo do ovocných a zeleninových smoothies nebo čerstvých džusů.

Stejně tak i sušené plody a prášky můžete přidat do kaší spolu s čerstvým ovocem. Oříšky nebo třeba drcené mořské řasy zase můžete přidávat do salátů nebo i teplých pokrmů. Jsou velmi dobře stravitelné, přitom ale bohaté na vitaminy a další živiny.

Superionherbs Čaga sibiřská 90 kapslí

Superionherbs Čaga sibiřská 90 kapslí

Čaga je velmi oblíbeným prostředkem v tradiční ruské medicíně. Jsou jí připisovány analgetické a protizánětlivé účinky, zvyšuje imunitu a odolnost organismu proti civilizačním chorobám.

Nástroje Zdraví Chlorella extra bio

Nástroje Zdraví Chlorella extra bio

Sladkovodní řasa chlorella je bohatá na vitaminy a minerály, dodává tělu například jód a další stopové prvky. Podporuje regeneraci, působí protizánětlivě a antibakteriálně. Nezatěžuje střevní mikroflóru.

ESI Echinaceový extrakt - tinktura 50 ml

ESI Echinaceový extrakt - tinktura 50 ml

Echinacea je vhodná jako prevence před běžnými nemocemi, jako je chřipka a nachlazení. Podporuje imunitu a působí na přirozenou obranyschopnost organismus. Posiluje a působí jako prevence.

Doplňky stravy dokáží vyřešit často i běžné problémy:

 • zvyšují obranyschopnost a podporují imunitu
 • posilují nehty, vlasy a pleť
 • můžou pomoci s redukcí tělesné hmotnosti
 • podporují metabolismus
 • dodávají energii a bojují proti únavě
 • jsou antioxidanty a bojují proti předčasnému stárnutí
 • regenerují organismus
 • pozitivně ovlivňují trávení
 • podporují detoxikaci
 • a další...
Přírodní doplňky stravy

Vitamin C

Vitamin C je jedním z nejznámějších potravinových doplňků, které můžete běžně koupit v každé lékárně, existuje ale mnoho přírodních látek, která vám dodají vitamin C. Nedostatek vitaminu C v organismu oslabuje imunitu a může vést k častému onemocnění. Dodáním vitaminu C tak podpoříte obranyschopnost a také posílíte celkové zdraví. Velké množství céčka najdete v rakytníku, ať už ve šťávě nebo v sirupu, dále pak v Aloe vera a v mnohých sušených plodech, jako je třeba kustovnice nebo šípky.

Weleda Rakytníkový sirup 200 ml

Weleda Rakytníkový sirup 200 ml

Rakytník je velmi cenným přírodním zdrojem vitaminu C. Díky tomu je téměř všelék na různé nemoci, nachlazení, chřipky a další virová onemocnění. Posiluje obranyschopnost a imunitu.

Weleda Trnkový sirup 200 ml

Weleda Trnkový sirup 200 ml

Trnky obsahují velké množství vitaminu C, navíc skvěle chutnají, dodávají energii a dobrou náladu. Trnkový sirup je vhodný pro dodání vitaminu C a také při fyzickém a psychickém vypětí.

ESI Propolisové kapky bez alkoholu 50 ml

ESI Propolisové kapky bez alkoholu 50 ml

Propolisové kapky patří mezi tradiční přírodní prostředky pro podporu imunity a obranyschopnosti organismu. Pomáhají při nachlazení a posilují celkové zdraví. Podporují regeneraci.

Rybí olej

Rybí olej je jeden z nejznámějších živočišných olejů, který se používá už celá staletí. Rybí olej dodává tělu Omega 3 nenasycené mastné kyseliny, podporuje přirozenou imunitu organismu a správný trávicí systém. Pravidelné užívání rybího tuku má také pozitivní vliv na pleť, působí proti akné a dalším kožním problémům. Navíc i posiluje vlasy, pomáhá proti nadměrnému vypadávání vlasů a zpevňuje nehty.

Ecce Vita EV OMEGA-3 60 kapslí

Ecce Vita EV OMEGA-3 60 kapslí

Rybí tuk má pozitivní vliv na srdce a srdeční činnost, předchází infarktu a posiluje krevní oběh a celý cévní systém. Obsahuje nenasycené mastné kyseliny, vitaminy A a D. Je snadno stravitelný.

Sanatur Omega-3 mastné kyseliny, kapsle

Sanatur Omega-3 mastné kyseliny, kapsle

Rybí tuk v kapslích se snadno používá a dodává tělu důležité živiny, především nenasycené mastné kyseliny. Posiluje imunitu a podporuje trávení, kapsle jsou vhodné i pro redukci hmotnosti.

Rybí tuk Omega 3

Rybí tuk Omega 3

Rybí olej má pozitivní vliv na kvalitu pleti, vlasů a nehtů. Posiluje obranyschopnost organismu a snižuje riziko srdečních chorob, upravuje metabolismus. Působí jako prevence proti civilizačním chorobám.

Antioxidanty

Antioxidanty najdete například v Aloe vera, v bobulích, jako jsou ostružiny nebo borůvky, dále pak plodech goji nebo v zeleném čaji. Antioxidanty posilují organismus a chrání ho proti působení volných radikálů. Díky tomu předchází předčasnému stárnutí těla, posilují pokožku zevnitř a předchází i předčasnému vzniku vrásek.

ESI Aloe vera šťáva, borůvka 1 l

ESI Aloe vera šťáva, borůvka 1 l

Aloe vera je spolu s borůvkovou šťávou velmi účinným přírodním antioxidantem, předchází předčasnému stárnutí pleti a Aloe vera šťáva navíc i podporuje imunitu a dodává vitamin C.

TeaTao Kustovnice čínská 250 g

TeaTao Kustovnice čínská 250 g

Plody goji bývají díky vysokému obsahu vitaminů a dalších živin označované jako superpotraviny. Goji jsou tajemství čínské dlouhověkosti, pomáhají organismu bojovat proti stárnutí a prodlužují mládí.

Organic India Tulsi 60 kapslí

Organic India Tulsi 60 kapslí

Tulsi je silným přírodním antioxidantem, posiluje tak tělo proti působení volných radikálů a brání proti předčasnému stárnutí. Posiluje organismus a dodává mu energii. Upravuje hladinu cholesterolu.