Přírodní kosmetika

Co si sbalíte do porodnice

Narození potomka je krásnou událostí. Mimo jiné také trošku stresující. A pokud je to poprvé, tak navíc i hodně neznámou a překvapivou. Taky to není bůhvíjak příjemné a občas to bolí, na porod se můžete připravovat, jak chcete, ale pokaždé vás něco překvapí. I tak se ale zamyslete a sbalte si tu správnou tašku do porodnice. A sbalte si taky nějakou tu kosmetiku.

Deriváty ropy

Z ropy se vyrábí nejen pohonné hmoty. V dnešní ekonomice se ropa využívá při výrobě plastů a umělých hmot, můžete ji najít v hračkách nebo v oblečení, z ropy se dokonce vyrábí léky. Ropa a její deriváty se také využívají pro výrobu kosmetiky.

Extra péče o pleť

Aby byla pokožka krásná a my si mohly užívat jejího zdraví, je téměř nutnost podpořit naše kosmetické snažení také nějakou péčí navíc, jako jsou například masky, séra, oleje a další koncentrovaná péče.

Jak na celulitidu

Celulitida je estetický vzhled kůže, která díky nahromaděným tukovým buňkám vypadá jako povrch pomeranče. Je hrbolatá, má nerovný povrch a je povolená. V češtině se celulitidě velmi trefně říká pomerančová pokožka.

Jak na mastnou pleť

Mastná pokožka se sklony k nedokonalostem není výsadou jen mladých lidí, na akné a mastící se pleť trpí čím dál tím více lidí i po třicítce. Na kvalitu a stav naší pleti má vyjma věku totiž vliv mnoho faktorů, mimo jiné stravovací návyky, životní styl, léky, které užíváme (obzvláště ty hormonální), pleťová kosmetika,... Proto se vám klidně může stát, že inkoust na občance máte už vybledlý, ale pupínky na obličeji vypadají až podezřele čerstvě.

Jak na normální pleť

Normální pleť je v podstatě bez problémů. Netrpí na nadměrnou mastnotu jako mastná pleť ani na nedostatek kožního mazu jako pleť suchá. Normální pleť je vláčná a jemná, nepne a ani se nadměrně nemastí.

Jak na smíšenou pleť

Smíšená pokožka je kříženec mezi mastnou problematickou pletí a normální téměř bezproblémovou pokožkou, což zní na první pohled celkem sympaticky. Ale na ten druhý je to již horší. Jelikož se na tak málem prostoru, jako je obličej, vyskytují dva rozdílné typy pleti, které mají různé požadavky na péči, je ve výsledku péče o smíšenou pokožku docela fuška.

Jak na suchou pleť

Suchá pleť má sníženou produkci mazových žlázek a chybí jí přirozená ochranná vrstva. Suchá pleť je většinou zašedlá, chybí jí zdravá barva, tvoří se na ní šupinky a suchá místa. Suchá pleť může svou majitelku pořádně potrápit hlavně pocitem pnutí a nepříjemným taháním.

Kosmetika po návratu z porodnice

Po porodu je vhodné odpočívat a poskytnout tělu dostatek prostoru k regeneraci a obnově. To samé platí i pro pokožku, spousta žen se po porodu lekne vytahané kůže na bříšku nebo červených strijí na bocích, břichu a prsou. Ale nic není tak horké, jak se uvaří, a během pár dalších týdnů se to určitě zlepší. A může vám v tom pomoci i správně vybraná kosmetika.

Minerální líčidla

Minerální líčidla jsou hitem posledních let. Není se čemu divit. Jsou vhodná i pro citlivou pleť, nedráždí pokožku, neucpávají póry, mají čistě přírodní složení. Minerální make-upy zakryjí nedokonalosti pleti, zatímco barevné minerální pigmenty nabízí takovou škálu barev, až vám budou oči přecházet.