Zdraví

Aloe vera

Aloe vera (Aloe pravá, Aloe Barbadensis) je vytrvalou bylinou, jejíž léčivé účinky jsou využívané už po celá staletí. Listy Aloe jsou uskupeny v charakteristické růžici a mají podlouhlý tvar s jemnými hroty na krajích listů. Rostlina je to přízemní a v současné době roste po celém světě, ale je vhodná i pro domácí pěstování v našich podmínkách.

Bachovy květové esence

Bachova květová terapie je snad ten nejjemnější způsob, jak si pomoci, pokud se necítíme dobře ať fyzicky či psychicky. Květové esence dokáží uvést naši psychiku zpět do rovnováhy a tím často odstranit i dost nepříjemné fyzické příznaky. Jsou naprosto bez vedlejších účinků a proto jsou velmi oblíbenou alternativou pro miminka a malé děti (kde je potřeba mít na paměti, že to znamená sice nepatrný, ale přesto příjem alkoholu a zvážit bezalkoholovou variantu).

Doplňky stravy

Dnešní svět je plný stresu a nepravidelné stravy, což oslabuje náš organismus. Chybí nám vitaminy, minerály a další důležité živiny, hlavně pokud zapomínáme na zdravou stravu a dostatečnou konzumaci ovoce a zeleniny. Chybějící látky ovšem můžeme tělu dodat vhodně zvolenými doplňky stravy.

Konopí

Konopí je jednou z nejužitečnějších rostlin, i když poněkud nezaslouženě má špatnou pověst. Kromě onoho konopí, které si běžně představíme a které obsahuje velké množství omamných látek, se totiž pěstuje i tzv. technické konopí neboli konopí seté. To obsahuje pouze zanedbatelný podíl THC a je určeno pro průmyslové a technické účely.

Mladý ječmen

Lístky mladého ječmene sice působí obyčejným nudným dojmem, ale když se podíváme blíže, zjistíme, že obsahují množství živin důležitých pro správnou funkci celého organismu. A co víc, mladý ječmen obsahuje minerály a vitaminy ve formě, které je naše tělo schopné plnohodnotně využít ve svůj prospěch.

Mořské řasy

Mořské řasy jsou plné vitaminů a minerálů. Jsou nejen velmi vhodné jako doplněk stravy, dodávají totiž tělu minerály a usnadňují trávení, ale stále častěji se také stávají součástí přírodní kosmetiky. Pomáhají totiž podporovat pružnost pokožky a bojovat proti jejímu stárnutí.

Nehormonální antikoncepce: pesar

Cervikální pesar FemCap je čím dál více oblíbeným způsobem nehormonální bariérové antikoncepce. Nemá negativní účinky na zdraví, je pohodlný a bezpečný. Je to vlastně takový klobouček, který zabrání vniknutí spermatu do dělohy a tím pádem i nechtěnému oplodnění. Sice nefunguje na 100%, ostatně stejně jako všechny jiné antikoncepční metody, avšak při precizním používání má účinnost srovnatelnou s většinou předepisovaných hormonálních pilulek. S pořízením pesaru FemCap se tak nemusíte bát, že si kupujete něco velice alternativního, nevyzkoušeného a nebo dokonce nespolehlivého.

Posílení pánevního dna

Problémy s ochablými svaly pánevního dna trápí obzvlášť ženy a ty přesto v mnohých případech ani neví, že nějaké svaly v této části těla mají, natož, že by je měly posilovat. A přitom pánevní dno podpírá orgány uložené v břišní dutině a podporuje tak jejich správnou funkci. Také se podílí na udržení potřebného nitrobřišního tlaku podporujícího bederní páteř a zdravé přímé držení těla.

Přírodní intimní hygiena

Intimní hygienu není radno podceňovat. Alespoň to nám cpou nejrůznější hloupé reklamy na konvenční pečující kosmetiku a hygienické potřeby. Ale pozor, ona péče není jako péče, obzvlášť, když se jedná o intimní partie našeho těla. Co si budeme nalhávat, konvenční péče obsahuje převážně syntetická pěnidla, umělé parfemace a další látky, které mohou citlivou sliznici podráždit, vysušit, způsobit nepříjemné pálení… každá z nás to určitě zažila.

Rakytník řešetlákový

Rakytník řešetlákový (Hippophae rhamnoides) je opadavý a až několik metrů vysoký strom, který od třetího roku navíc disponuje zákeřnými trny, které znesnadňují sklizeň plodů. Velmi rychle a intenzivně se rozrůstá. Je to dvoudomá rostlina, k plodnosti je tedy zapotřebí samčích i samičích rostlin.