Mladý ječmen
Lístky mladého ječmene sice působí obyčejným nudným dojmem, ale když se podíváme blíže, zjistíme, že obsahují množství živin důležitých pro správnou funkci celého organismu. A co víc, mladý ječmen obsahuje minerály a vitaminy ve formě, které je naše tělo schopné plnohodnotně využít ve svůj prospěch. Ječmen tak pomáhá bojovat proti civilizačním chorobám, nechutenství, problémům se zažíváním způsobených nezdravým životním stylem, zlepšuje i problematickou zánětlivou pleť a pročišťuje celý organismus od škodlivých látek.
Látky obsažené v drobných zelených listech zvyšují nejenom celkovou odolnost a regeneraci organismu, ale také podporují přirozenou tvorbu protilátek, hormonů a enzymů v těle. Mezi nejvýznamnější látky podporující tyto funkce jsou vitaminy řady B, dále také kyselina listová a betakaroten.
Výhody mladého ječmene
- mladý ječmen má velmi vysoký obsah vitaminů a minerálů
- prospěšné látky v podobě, které naše tělo plně využije
- podporuje přirozenou tvorbu hormonů a enzymů
- posiluje obranyschopnost organismu
- vyplavuje škodlivé látky a detoxikuje tělo
- podporuje tělo vůči civilizačním chorobám
- harmonizuje činnost zažívacího traktu
- mírní pálení žáhy a nechutenství
- působí regeneračně, hojivě a protizánětlivě
- při vnitřním i vnějším užití léčí aknózní pleť
Prášek nebo šťáva z ječmene?
Mladý ječmen můžete konzumovat buď ve formě tobolek či čistého sušeného prášku. Pro většinu lidí jsou praktičtější tabletky, ale na druhou stranu obsahují přidané látky, které organismu sice neškodí, ale proč je konzumovat, když nemusíme? V souboji tabletky versus prášek tedy jasně vedou sušené drcené listy. Počkat, vlastně nejenom listy. Z mladého ječmene se nemusí získávat prášek pouze rozdrcením suchých lístků, může se jednat i o usušenou vylisovanou šťávu.
Zelené lístky jsou plné prospěšných látek, ale ve šťávě jsou mnohem více koncentrované. S každou lžičkou prášku se tak vašemu tělu dostane mnohem více vitaminů C, B1, B6, E a K, také draslíku, železa, vápníku a hořčíku. Sušená šťáva obsahuje vyšší podíl rostlinné vlákniny a bílkovin. Pokud tedy přemýšlíte, po kterém konkrétním produktu s mladým ječmen sáhnete, jasným favoritem by měla být sušená šťáva.
Naturalis Mladý ječmen, sušená šťáva 200 g
Sušená šťáva z mladého ječmene obsahuje nejvyšší podíl prospěšných látek. Díky šetrné úpravě při nízkých teplotách si zachovává všechny minerály a vitaminy.
Nástroje Zdraví Mladý ječmen bio 80 g
Sušené lístky mladého ječmene jdou vhodné jak pro vnitřní tak vnější užití. Během šetrného zpracování neztrácejí své blahodárné účinky na organismus a pleť.
Ječmen proti stresu a nemocem
Hlavní předností mladého ječmene je vysoký podíl vitaminů C a E, antioxidantů, které posilují odolnost celého organismu a současně pomáhají vyplavovat škodlivé látky z těla ven. Asi se budete divit, že tyhle lístky obsahují i céčko. Ve většině porovnání se dokonce uvádí, že mladý ječmen obsahuje zhruba 9x více tohoto vitaminu, než pomeranč. Ale zpátky k účinkům. Antioxidanty chrání tělo před nepříznivými vlivy jako je stres a napětí a pomáhají se s těmito stavy lépe vyrovnat. Díky tomu by si pravidelnou dávku zelených lístků měli dopřát všichni s náročným povoláním a také děti školou povinné či studenti během zkouškového období.
Ječmen nepomáhá jenom se stresem a nezdravým životním stylem, ale také jejich dopady jako je nechutenství, zažívací problémy či nejrůznější onemocnění zažívacího traktu. Dokáže skvěle harmonizovat trávení, zmírnit pálení žáhy i problémy se žlučníkem, na druhou stranu rostlinná vláknina snadno navodí pocit plného žaludku a pomůže vám s nadměrným přejídáním.
Mladý ječmen při redukční dietě
Díky vysokému obsahu vlákniny dokáže mladý ječmen zahnat hlad. Obzvlášť, pokud si jej rozmícháte v čerstvé ovocné nebo zeleninové šťávě či smoothie. Takovýto nápoj skvěle zasytí, pomůže proti přejídání a také když vás honí chuť na sladké. Když přijdete pozdě večer domů a nejraději byste si dali tu omáčku od oběda a zajedli to tabulkou čokolády, raději si připravte sklenici se zeleným nápojem. Dobře chutná a v kombinaci se silnou vůlí tu čokoládu opravdu neslupnete a budete ze sebe mít dobrý pocit. Každodenní dávka ječmene podpoří snahy zhubnout či si jen udržet zdravou váhu a neuchylovat se k nočnímu rabování lednice v záchvatech hladu.
A co víc, kromě plného žaludku zvládne mladý ječmen pročistit organismus. Co si budeme říkat, stres, nezdravé jídlo ve spěchu i ta omáčka se šesti snědená v 11 večer se na nás podepisují. Všechny špatné látky se vstřebávají do našeho těla a my se pak necítíme fit, jsme často nemocní, unavení a nafouklí jako balon. A opět přichází na scénu vláknina a tentokrát její schopnost čistit zažívací trakt a střeva. Naváže na sebe škodliviny a přirozenou cestou je vyloučí z těla ven, zatímco ostatní látky obsažené v ječmeni podporují tvorbu zdravé střevní mikroflóry.
Nástroje Zdraví Mladý ječmen Plus 80 g
Mladý ječmen plus aktivně podporuje regeneraci organismu. Kombinace ječmene, mořské řasy a hnědé rýže tělo posiluje, chrání před nadměrným stresem a zátěží.
Nástroje Zdraví Spirulina plus Mladý ječmen
Posilující a antioxidační účinky mladého ječmene jsou zesíleny antioxidační spirulinou. Tablety zlepšují fyzickou i psychickou odolnost, pomáhají při přejídání.
Recept: pleťová maska na akné s mladým ječmenem
Mladý ječmen má skvělé protizánětlivé a regenerační účinky. Uvítají jej proto všichni, kdo trpí na mastnou problematickou pleť a akné. A nemusí jít zrovna jenom o puberťáky. V případě nečisté pleti je nejlepší ječmen pravidelně konzumovat vnitřně, ale také jej aplikovat na pleť zevně, přímo na postižené partie pokožky. Pleti se tak dostane zklidnění, není natolik zarudlá a navíc se méně mastí a rychleji hojí. Pokud vás trápí problematická pokožka na těle, například na zádech, pravidelně si přidávejte několik lžic ječmene do koupele, uvidíte, jak se vám od problémů uleví.
Z prášku si můžete doma velice snadno připravit masku, stačí ke 2 lžícím přidat malé množství čisté vody. Tu můžete obměnit květovou vodou, například růžovou či levandulovou nebo šťávou či gelem z Aloe vera. Nemusíte také použít pouze čistý ječmen, ale můžete k němu v libovolném poměru přimíchat zelený jíl nebo antibakteriální neem. Výslednou masku aplikujte na čistou odlíčenou pokožku (nejlépe napařenou nad horkou lázní či ve sprše) a nechte působit 10- 15 minut nebo až do úplného zaschnutí. Pokud máte citlivější pokožku, dejte si pozor, maska by mohla během zasychání mírně štípat a pnout. Po uplynutí požadované doby masku opatrně smyjte kosmetickou houbičkou a pokožce dopřejte výživu v podobě oblíbeného pečujícího krému. Takovouto léčivou masku si můžete podle stavu pleti dopřát 2- 3x týdně.