Rybí olej

Jíst ryby je zdravé. Obsahují nenasycené mastné kyseliny nutné pro správné fungování našeho těla, ryby jsou snadno stravitelné, zlepšují imunitu a například také posilují krevní oběh. Není náhodou, že národy, které často tradičně zařazují ryby do svého jídelníčku, mají vysoký průměrný věk dožití obyvatel. Ryby jsou prostě zdravé. Nejvhodnější jsou ryby, jako je tuňák, losos, makrela nebo sardinky, a to v co nejmenší tepelné úpravě.

V našich zeměpisných podmínkách ovšem není tak jednoduché si dopřát čerstvé ryby několikrát týdně. Navíc sladkovodní ryby jsou poměrem tuků, nenasycených mastných kyselin a dalších látek mnohem méně zdravé než ryby mořské. I tak si ale můžete dopřát výhod z pravidelné konzumace ryb. Odpovědí je rybí olej.

Rybí olej obsahuje stejně jako čerstvé ryby velké množství nenasycených mastných kyselin, především omega-3 a omega-6. Tyto jsou velmi důležité pro fungování našeho organismu, posilují obranyschopnost a správnou činnost tělesných funkcí, přispívají ke dlouhověkosti a brání tělo proti nemocem.

Rybí tuk Omega 3

Rybí tuk Omega 3

Rybí olej v kapslích se snadno používá i skladuje. Je vhodný pro každodenní používání, posiluje imunitu a chrání organismus proti nemocem. V balení najdete 100 tablet.

Sanatur Omega-3 mastné kyseliny, kapsle

Sanatur Omega-3 mastné kyseliny, kapsle

Sezamový olej obsahuje stejně jako rybí olej prospěšné omega-3 a omega-6 nenasycené mastné kyseliny. Kapsle se sezamovým olejem jsou tak vegetariánskou a veganskou náhradou za rybí tuk.

Ecce Vita EV OMEGA-3 60 kapslí

Ecce Vita EV OMEGA-3 60 kapslí

Koncentrované kapsle s rybím olejem jsou vhodné pro každého. Posilují imunitu, podporují zažívání a spalování tuků, pozitivně ovlivňují kvalitu pleti i vlasů.

Rybí olej jako potravinový doplněk je vhodné brát dlouhodobě a pravidelně. Vybírat si můžete rybí olej v klasické formě, kdy polykáte klasicky olej ze lžičky. Často bývá zbaven chutí a zápachů, takže jako ryba nechutná, nebojte se. Nebo naopak si klasický rybí olej můžete koupit s příchutí třeba citronů. A nebo dejte přednost želatinovým kapslím, které se snadno polykají a velmi snadno používají.

S čím vám tedy rybí olej může pomoci?

  • Rybí olej přispívá k dlouhověkosti, chrání organismus před předčasným stárnutím. Rybí olej posiluje organismus, chrání ho proti vnějšímu poškození a posiluje naše tělo proti stresu.
  • Rybí olej zvyšuje imunitu. Je velmi vhodný pro období chřipek a podzimní nebo zimní studené počasí. Rybí olej by měly tak konzumovat především malé děti a osoby se sníženou obranyschopností.
  • Rybí olej posiluje srdce a krevní oběh. Pomáhá předcházet vzniku infarktů, cévních příhod nebo mozkové mrtvice.
  • Rybí olej stimuluje činnost mozku a zlepšuje paměť. Nedostatek omega-3 vede k rychlejšímu stárnutí mozkových buněk a ke ztrátě některých paměťových spojů.
  • Rybí olej je také plný vitaminu D, magnesia a kalcia. Zlepšuje tak stav našich kostí a kloubů a má pozitivní vliv na jejich zdraví.
  • Rybí olej by měl mít podle posledních studií i preventivní účinky proti rakovině prsu nebo tlustého střeva. Pravidelné užívání rybího oleje snižuje totiž pravděpodobnost vzniku rakoviny prsu a tlustého střeva.
  • Rybí olej reguluje vysoký krevní tlak a normalizuje ho. Pozitivní účinky má i na osoby s cukrovkou.
  • To ale není vše. Rybí olej má i pozitivní účinky na stav naší pleti. Pomáhá bojovat proti akné, zlepšuje stav pokožky a vnitřně ji posiluje. Skvěle působí i na dlouhodobé problémy s akné a proti podkožním bolákům a pupínkům.
  • Rybí olej také posiluje pokožku proti kožních chorobám, pomáhá při ekzému, dermatitidě a jiných kožních nemocech.
  • A mimo jiné rybí olej posiluje i vlasy. Od kořínků až po konečky, dodává lesk a jemnost.