Potravinové doplňky

Aloe vera

Aloe vera (Aloe pravá, Aloe Barbadensis) je vytrvalou bylinou, jejíž léčivé účinky jsou využívané už po celá staletí. Listy Aloe jsou uskupeny v charakteristické růžici a mají podlouhlý tvar s jemnými hroty na krajích listů. Rostlina je to přízemní a v současné době roste po celém světě, ale je vhodná i pro domácí pěstování v našich podmínkách.

Doplňky stravy

Dnešní svět je plný stresu a nepravidelné stravy, což oslabuje náš organismus. Chybí nám vitaminy, minerály a další důležité živiny, hlavně pokud zapomínáme na zdravou stravu a dostatečnou konzumaci ovoce a zeleniny. Chybějící látky ovšem můžeme tělu dodat vhodně zvolenými doplňky stravy.

Konopí

Konopí je jednou z nejužitečnějších rostlin, i když poněkud nezaslouženě má špatnou pověst. Kromě onoho konopí, které si běžně představíme a které obsahuje velké množství omamných látek, se totiž pěstuje i tzv. technické konopí neboli konopí seté. To obsahuje pouze zanedbatelný podíl THC a je určeno pro průmyslové a technické účely.

Mladý ječmen

Lístky mladého ječmene sice působí obyčejným nudným dojmem, ale když se podíváme blíže, zjistíme, že obsahují množství živin důležitých pro správnou funkci celého organismu. A co víc, mladý ječmen obsahuje minerály a vitaminy ve formě, které je naše tělo schopné plnohodnotně využít ve svůj prospěch.

Mořské řasy

Mořské řasy jsou plné vitaminů a minerálů. Jsou nejen velmi vhodné jako doplněk stravy, dodávají totiž tělu minerály a usnadňují trávení, ale stále častěji se také stávají součástí přírodní kosmetiky. Pomáhají totiž podporovat pružnost pokožky a bojovat proti jejímu stárnutí.

Rakytník řešetlákový

Rakytník řešetlákový (Hippophae rhamnoides) je opadavý a až několik metrů vysoký strom, který od třetího roku navíc disponuje zákeřnými trny, které znesnadňují sklizeň plodů. Velmi rychle a intenzivně se rozrůstá. Je to dvoudomá rostlina, k plodnosti je tedy zapotřebí samčích i samičích rostlin.

Rybí olej

Jíst ryby je zdravé. Obsahují nenasycené mastné kyseliny nutné pro správné fungování našeho těla, ryby jsou snadno stravitelné, zlepšují imunitu a například také posilují krevní oběh. Není náhodou, že národy, které často tradičně zařazují ryby do svého jídelníčku, mají vysoký průměrný věk dožití obyvatel. Ryby jsou prostě zdravé. Nejvhodnější jsou ryby, jako je tuňák, losos, makrela nebo sardinky, a to v co nejmenší tepelné úpravě.

Superpotraviny

Superpotraviny jsou potraviny, které jsou výjimečné z hlediska podílu výživných látek, vitaminů a minerálů ve svém složení. Tyto potraviny obsahují mnoho stopových prvků, jsou zdrojem vitaminů a především minerálů.

Zdravé šťávy

Jak dodat tělu vitamíny, podpořit zažívání a vychutnat si čistou přírodní chuť? Zkuste přírodní šťávy a sirupy. Ty jsou jako koncentrované zdraví. Najdete v nich účinné látky rostlin a plodů ale v koncentrovanější podobě. Díky tomu jsou jednodušší ke konzumaci a snadněji se tráví než celé ovoce. Tělu dodávají vitaminy a další důležité živiny. Podporují regeneraci organismu, posilují jeho obranyschopnost a zlepšují činnost trávicí soustavy.