Matka a dítě

Co si sbalíte do porodnice

Narození potomka je krásnou událostí. Mimo jiné také trošku stresující. A pokud je to poprvé, tak navíc i hodně neznámou a překvapivou. Taky to není bůhvíjak příjemné a občas to bolí, na porod se můžete připravovat, jak chcete, ale pokaždé vás něco překvapí. I tak se ale zamyslete a sbalte si tu správnou tašku do porodnice. A sbalte si taky nějakou tu kosmetiku.

Kosmetika po návratu z porodnice

Po porodu je vhodné odpočívat a poskytnout tělu dostatek prostoru k regeneraci a obnově. To samé platí i pro pokožku, spousta žen se po porodu lekne vytahané kůže na bříšku nebo červených strijí na bocích, břichu a prsou. Ale nic není tak horké, jak se uvaří, a během pár dalších týdnů se to určitě zlepší. A může vám v tom pomoci i správně vybraná kosmetika.

Péče o pokožku malých dětí

Kosmetiku pro malé děti bychom měli kupovat šetrnou a jemnou. Dětská pokožka je totiž velmi citlivá, navíc je mnohem tenčí a jemnější než ta dospělácká. Snadno se může podráždit a také do sebe vstřebává všechny látky, které na pokožku aplikujeme. Právě proto velmi záleží na kvalitních použitých ingrediencích.

Péče o pokožku v těhotenství

V těhotenství se pokožka mění vlivem hormonálních změn. Někomu se pleť změní k lepšímu, někomu se nezmění a u někoho se můžou objevit problémy, které dosud neznal. Každá těhotná by tak měla přizpůsobit péči o svou pokožku jejím momentálním potřebám.