Přírodní péče o pleť

Extra péče o pleť

Aby byla pokožka krásná a my si mohly užívat jejího zdraví, je téměř nutnost podpořit naše kosmetické snažení také nějakou péčí navíc, jako jsou například masky, séra, oleje a další koncentrovaná péče.

Jak na mastnou pleť

Mastná pokožka se sklony k nedokonalostem není výsadou jen mladých lidí, na akné a mastící se pleť trpí čím dál tím více lidí i po třicítce. Na kvalitu a stav naší pleti má vyjma věku totiž vliv mnoho faktorů, mimo jiné stravovací návyky, životní styl, léky, které užíváme (obzvláště ty hormonální), pleťová kosmetika,... Proto se vám klidně může stát, že inkoust na občance máte už vybledlý, ale pupínky na obličeji vypadají až podezřele čerstvě.

Jak na normální pleť

Normální pleť je v podstatě bez problémů. Netrpí na nadměrnou mastnotu jako mastná pleť ani na nedostatek kožního mazu jako pleť suchá. Normální pleť je vláčná a jemná, nepne a ani se nadměrně nemastí.

Jak na smíšenou pleť

Smíšená pokožka je kříženec mezi mastnou problematickou pletí a normální téměř bezproblémovou pokožkou, což zní na první pohled celkem sympaticky. Ale na ten druhý je to již horší. Jelikož se na tak málem prostoru, jako je obličej, vyskytují dva rozdílné typy pleti, které mají různé požadavky na péči, je ve výsledku péče o smíšenou pokožku docela fuška.

Jak na suchou pleť

Suchá pleť má sníženou produkci mazových žlázek a chybí jí přirozená ochranná vrstva. Suchá pleť je většinou zašedlá, chybí jí zdravá barva, tvoří se na ní šupinky a suchá místa. Suchá pleť může svou majitelku pořádně potrápit hlavně pocitem pnutí a nepříjemným taháním.

Pleťové masky

Chcete-li mít opravdu zdravou a krásnou pokožku, vyplatí se o ni intenzivně pečovat. A mezi tuto extra péči by rozhodně měly patřit i pleťové masky dle vašeho typu pleti. Maska ale není jenom péčí, která pokožku vyčistí, zjemní, vyživí či barevně sjednotí, ale také příležitostí ke chvilce relaxace a odpočinku.

Tonizace pleti

Ať máte pleť mastnou či citlivou, tonizace je jedním z kroků péče o pleť, na který by se v žádném případě nemělo zapomínat. Tonikum pokožku posílí, zjemní její reliéf, barevně sjednotí, zklidní a připraví ji na následný pečující krém či pleťový olej. Nespornou výhodou tonika je jeho schopnost lehce stáhnout pleťové póry a tím je ochránit před nečistotami z vnějšího okolí, ať už se jedná o make-up a líčidla nebo prach a smog. Póry jsou vůči nečistotám odolnější a tak méně náchylné ke vzniku zánětů, podráždění, pupínků, nedokonalostí,...