Co si sbalíte do porodnice?

Narození potomka je krásnou událostí. Mimo jiné také trošku stresující. A pokud je to poprvé, tak navíc i hodně neznámou a překvapivou. Taky to není bůhvíjak příjemné a občas to bolí, na porod se můžete připravovat, jak chcete, ale pokaždé vás něco překvapí. I tak se ale zamyslete a sbalte si tu správnou tašku do porodnice. A sbalte si taky nějakou tu kosmetiku.

Co si sbalíte do porodnice?

Je vhodné volit přírodní kosmetiku. Malé děti, miminka a novorozenci mají velmi tenkou kůži, která vstřebává velké množství látek z používané kosmetiky. Díky tomu může konvenční kosmetika novorozeneckou pokožku podráždit a způsobit vyrážku nebo jiné problémy kůže. V porodnicích sice často dostanete uvítací balíček, který obsahuje vzorky kosmetiky a dalších pomůcek pro péči o miminko. Ale je přece mnohem lepší používat kosmetiku, u které víte, že dopřáváte miminku vysokou přírodní kvalitu.

Masmi Prsní vložky pro kojící ženy z organické bavlny 30 ks

Masmi Prsní vložky pro kojící ženy z organické bavlny 30 ks

Prsní vložky jsou vyrobeny z organické bavlny, jsou jemné a velmi savé. Zabraňují úniku mateřského mléka a jeho prosakování přes oblečení, a tedy i vzniku skvrn při kojení v prsní oblasti na oblečení.

Lavera Krém dětský proti opruzeninám, Baby Kinder Neutral 50 ml

Lavera Krém dětský proti opruzeninám, Baby Kinder Neutral 50 ml

Krém proti opruzeninám obsahuje zinek a rostlinné oleje. Zinek zklidňuje a vysušuje podrážděnou pokožku, pomáhá ji udržovat čistou a suchou. Rostlinné oleje podporují regeneraci a posilují pokožku.

Saloos Balzám bio karité Dětský 50 ml

Saloos Balzám bio karité Dětský 50 ml

Dětský balzám z bambuckého másla využijete opravdu na všechno. Bambucké máslo pomáhá regenerovat a ochraňovat pokožku, je vhodný pro masáže a pro každodenní péči o dětskou pleť i pokožku celého těla.

Kosmetika k porodu

K porodu si to nejdůležitější, tedy dítě, přinesete automaticky s sebou. Všechno ostatní je nepodstatné, ale může vám to zpříjemnit především první dobu porodní, která může být vyčerpávající a zdlouhavá.

Pokud budete mít u porodu i otce dítěte, můžete vyzkoušet masážní olej. Masáž ve spodní části zad, na bedrech a v pánevní oblasti pomůže uvolnit svaly a pomáhá i s vnímáním kontrakcí, které zjemňuje. Použít můžete jakýkoliv olej, ale pokud si vezmete speciální masážní určený k porodu, tak vyvážená směs esenciálních olejů působí navíc i aromaterapeuticky a uvolňuje.

Ideálním esenciálním olejem je růže. Růže je totiž ženským éterickým olejem, harmonizuje hormony a uklidňuje. Zmírňuje navíc dopady stresu. Růže má velmi pozitivní dopady na následky stresu na organismus, uvolňuje, pomáhá tělu se vyrovnávat s vysokou fyzickou zátěží. Díky tomu usnadňuje průběh porodu.

Nobilis Tilia Masážní olej první doba porodní, Gaia 20 ml

Nobilis Tilia Masážní olej první doba porodní, Gaia 20 ml

Olej obsahuje éterické oleje ze šalvěje a levandule, které působí pozitivně na psychiku a uklidňují. Kadidlovníkový olej zase pozitivně ovlivňuje bolestivé kontrakce, tlumí bolest a eliminuje úzkost.

Nobilis Tilia Růže absolue, ve fialovém skle 1 ml

Nobilis Tilia Růže absolue, ve fialovém skle 1 ml

Čistá rostlinná silice z růže má okamžitý účinek na psychiku. Povzbuzuje a dodává energii, působí jako přírodní antidepresivum. Harmonizuje psychickou pohodu a urychluje fyzickou regeneraci.

Nobilis Tilia Masážní olej Isis 10 ml

Nobilis Tilia Masážní olej Isis 10 ml

Masážní olej přispívá ke zrychlení kontrakcí, a usnadňuje tak průběh první doby porodní. Esenciální oleje z kadidlovníku a růžového dřeva mají mírně sedativní účinky a pomáhají tlumit bolest.

Kosmetika po porodu

Pro sebe si kromě potřeb osobní hygieny sbalte do tašky do porodnice ještě pečující krém na popraskané bradavky. Kojení je především ze začátku náročné a může jemnou pokožku bradavek poškodit. Navíc ani miminko nemá ještě kojení dokonale natrénované, takže jedno kojení může trvat i déle než půl hodiny. Bradavka se napíná a může dojít i k jejímu popraskání. Tomu zabrání právě pravidelná péče o bradavky. Masáž prsou speciálním olejem zase napomůže tvorbě mléka. Do tašky k porodu si také sbalte prsní vložky, až se vám spustí laktace jejich praktičnost určitě oceníte.

Saloos Olej prsní 50 ml

Saloos Olej prsní 50 ml

Prsní olej je určený pro péči o prsa během kojení. Pravidelná masáž olejem podporuje tvorbu mateřského mléka a stimuluje jeho uvolňování. Pomáhá předcházet vzniku zatvrdlých bulek a zánětům.

Weleda Čaj pro kojící ženy

Weleda Čaj pro kojící ženy

Kojící čaj podporuje tvorbu mateřského mléka a usnadňuje kojení. Bylinné složení čaje ovlivňuje pozitivně nejen množství mléka, ale také působí proti nadýmání a bolestem bříška u novorozenců.

Nobilis Tilia Masážní olej na prsa, Moira 20 ml

Nobilis Tilia Masážní olej na prsa, Moira 20 ml

Masážní olej pomáhá předcházet vzniku zánětů prsů při kojení. Složení plné rostlinných a éterických olejů působí protizánětlivě, tlumí bolest a pozitivně ovlivňuje vstřebávání zatvrdlých bulek při kojení.

Kosmetika pro miminko

Pro miminko do porodnice sbalte nějaký pečující krém nebo olej. Produkty pro novorozence volte co nejjemnější, nejlépe i bez chemických látek, jako jsou umělé parfemace nebo barviva. Ani éterické oleje nejsou pro děti to pravé, takže vybírejte produkty bez vůně a jen s čistým přírodním složením bez dráždivých látek. Miminko pak vždy po koupání můžete důkladně promazat, podpoříte tak přirozenou ochranu pokožky a usnadníte kůži proces zvykání si na nové vnější prostředí.

Nezbytností je také krém na opruzeniny. Ty můžou miminko opravdu potrápit. Krémy na prdelku obsahují často zinek, který posiluje a regeneruje, navíc podporuje hojení poškozené opruzené pokožky. Krémy na opruzeniny mají hutnou, až tuhou konzistenci, špatně se rozmazávají a zanechávají bílý povlak. Tak chrání pokožku před poškozením a před vznikem nových opruzenin.

Nobilis Tilia Olej pro novorozence Růženka 50 ml

Nobilis Tilia Olej pro novorozence Růženka 50 ml

Olej je speciálně určený pro novorozence. Složením plným rostlinných a éterických olejů jemně pečuje o citlivou pokožku novorozence a pomáhá jí se přizpůsobit po porodu na nové prostředí.

Argital Baby hypoalergenní čistící mléko 150 ml

Argital Baby hypoalergenní čistící mléko 150 ml

Čistící mléko je vhodné pro očistu citlivé novorozenecké pokožky. Je hypoalergenní, zklidňuje a podporuje regeneraci pokožky. Citlivou pokožku chrání proti začervenání a podráždění.

Martina Gebhardt Dětský krém na opruzeniny, Calendula 100 ml

Martina Gebhardt Dětský krém na opruzeniny, Calendula 100 ml

Krém na opruzeniny Martina Gebhart obsahuje výtažky z měsíčku, které uklidňují a regenerují namáhanou pokožku. Olivový olej, lanolin a včelí vosk zase chrání jemnou kůži před vnějším poškozením.