Přírodní kosmetika

Parabeny

Parabeny a jejich soli se používají při konzervaci velké většiny kosmetických produktů, a i když nemají tu nejlepší pověst, tak jsou považovány většinou za bezpečné a zdravotně nezávadné. Jsou používány už celá desetiletí, existuje plná řada studií i o dlouhodobých účincích parabenů na lidské zdraví a jsou považovány za bezpečné konzervanty vhodné pro běžné užívání.

Péče o pokožku malých dětí

Kosmetiku pro malé děti bychom měli kupovat šetrnou a jemnou. Dětská pokožka je totiž velmi citlivá, navíc je mnohem tenčí a jemnější než ta dospělácká. Snadno se může podráždit a také do sebe vstřebává všechny látky, které na pokožku aplikujeme. Právě proto velmi záleží na kvalitních použitých ingrediencích.

Péče o pokožku v těhotenství

V těhotenství se pokožka mění vlivem hormonálních změn. Někomu se pleť změní k lepšímu, někomu se nezmění a u někoho se můžou objevit problémy, které dosud neznal. Každá těhotná by tak měla přizpůsobit péči o svou pokožku jejím momentálním potřebám.

PEGy

PEG je chemická látka, jedná se o sloučeniny PolyEthylenGlykolu. Ve složení ji poznáte podle předpony PEG. Hlavní funkcí PEGů je zajistit příjemnou konzistenci výrobků. Stabilizují konzistenci a v kontaktu s vodou emulgují, díky PEGům je možné například olej napěnit a smýt z pokožky bez jakéhokoliv zanechaného filmu na kůži.

Pleťové masky

Chcete-li mít opravdu zdravou a krásnou pokožku, vyplatí se o ni intenzivně pečovat. A mezi tuto extra péči by rozhodně měly patřit i pleťové masky dle vašeho typu pleti. Maska ale není jenom péčí, která pokožku vyčistí, zjemní, vyživí či barevně sjednotí, ale také příležitostí ke chvilce relaxace a odpočinku.

Přírodní barvy na vlasy

Přírodní barvy na vlasy jsou šetrné barvy bez obsahu chemikálií a dráždivých složek. Tyto barvy zpravidla obsahují některé z rostlinných barviv, jako je henna, indigo nebo senna. To jsou byliny, které jsou používané pro výživu, barvu a lesk vlasů už celá staletí. Vzájemným mícháním henny, indiga a senny pak dostaneme nabídku barev, kde si vybere opravdu každá z nás.

Přírodní dekorativní kosmetika

Přírodní dekorativní kosmetika je vhodná pro každého. S čistým přírodním složením a pečujícími ingrediencemi. Pro běžné nenápadné každodenní nalíčení i pro večerní výrazný make-up.

Rostlinné oleje v kosmetice

Obyčejný rostlinný olej nahradí svými výživnými účinky bez problémů i drahý tělový krém, který koupíte v drogérii nebo parfumérii. Olej totiž hydratuje, vyživuje, zvláčňuje a zjemňuje i namáhanou suchou pokožku. Vybírat můžete z mnoha druhů olejů s různými účinky.

Silikony

Silikony je souhrnný název pro polymery, které mají jedinečné chemické a fyzické vlastnosti, díky kterým mají vyhlazující účinky, zjednodušují aplikaci a zlepšují roztíratelnost produktů. Je mnoho druhů silikonů mezi nejznámější patří například dimethicone nebo cyclomethicone, silikon ve složení poznáte podle koncovek -cone, -thicone, -thiconol, -siloxane nebo -silane.

Sulfáty

Sulfáty neboli průmyslová pěnidla jsou látky, které vytváří s vodou bohatou pěnu. Sulfáty můžete najít v jaru a dalších úklidových prostředcích, ale také v kosmetice, v čistících gelech, ve sprchových gelech, v mýdlech, šamponech, v pěně do koupele nebo v zubních pastách.